Site Haritası
Kur'an-ı Kerim
Hadis-i Şerif
Hz. Mevlana
Eserleri
Seyyid Burhaneddin
Bahâeddin Veled
Şems-i Tebrizi
Selahaddin Zerkubî
Sultan Veled
Hüsâmeddin Çelebi
Hz.Mevlâna Dergâhı
Sema
Adab ve Erkan
Yolun Mertebeleri
Çelebilik
Mevlevi Ayinleri
Mevlana İhtifalleri
Akademik
Yükle
Hizmeti Geçenler
Mesnevi Sohbetleri
Mesnevi Hikayeleri
Sesli Kitaplar
Duyuru&Etkinlik
Haberler
Semazen Video
Semazen Radyo
Projelerimiz
Foto Galeri
Soru ve Cevaplar
Keşkül Dergisi
Linkler
KONYA
Evrad-ı Şerif
Dinletiler 

Google

Kur'an-ı Kerim

Dinleyelim


Hz. Mevlânâ'nın eserlerinden hangisini okudunuz?
Mesnevi
Divan-ı Kebir
Fihimafih
Mecalis-i Seba
Mektubat
Birkaçını
Hiç Birini
 
Ziyaretçi Defteri
Lütfen eleştiri, öneri ve değerlendirmelerinizi yazınız.
Toplam 1340 adet yazı bulunmaktadır.
Gönderen : derviş
Aşk güneşi gönül evlerinize girsin..eyvallah..
Gönderilme Tarihi : 14.12.2006 23:08
Gönderen : derviş

huu...


mecnun leylanın köyüne gelir ve evinin hizasında semayı seyre dalardı. Kendisine bre mecnun eve baksana olaki leylayı görürsün dediler. mecnun ; leylanın evinin üstüne mukabil gelen yıldızları seyretmek bile bana kafidir diye cevap vermiş; gönüller sultanı( hazreti mevlana) ya gönül vermiş (dava olmaz inşallah) bu fakiyr semazen sitesini çok beğeniyorum ve hemen hergün ziyaret ediyorum yıldızları seyredercesine...


bu sitede emeği geçen herkesi saygıyla selamlıyorum. Rabbim cümlenizden razı olsun..

Gönderilme Tarihi : 14.12.2006 01:03
Gönderen : hakan
Ezeli nur Nurdan çehrendeki bu nikapda ne Güneşlere taç giydiren ışıkken Hep hicranla bunca yıl bunca sene Geçmiş gidiyor baharlar beklerken
Gönderilme Tarihi : 13.12.2006 22:40
Gönderen : Fatma
selamun aleyküm ; Ben bir Mevlana aşığı olarak sitenizi çok beğendim. Başarılarınızın devamlı olması dileği ile ... Allah a emanet olun...
Gönderilme Tarihi : 13.12.2006 21:24
Gönderen : semazenler
aşk ile efendim..canlara selam ederim..aşkımızı,edebimizi arttıra Mevla...
Gönderilme Tarihi : 13.12.2006 20:07
Gönderen : CELAL ALPDOĞAN
sitenizi çok beğeniyorum dini bilgiler alanında ve sitenizin tüm bölümlerini beğenerek izliyorum saygılarımla.
Gönderilme Tarihi : 13.12.2006 14:40
Gönderen : eren
En umutsuz anımda Hz. Mevlananın Haktan gelen ve yine Hakka giden sözleri dertlerime umut oldu. Doktor oldum yinede dermanımı kendim bulamadım Hz. Mevlanın ilminde buldum. Bence haksızlık yapan yollarından sapanlara en büyük cevap onun iman kokan sözlerinde saklı. Böyle bir site yaptığınız için Allah'da sizden razı olsun.
Gönderilme Tarihi : 13.12.2006 02:39
Gönderen : Nihat bey

Aşk Padişahı Mevlana Celaleddini Rumi Efendimiz Hazretleri Alimdir ve Büyük bir evliyadır. kendisini tanımak ve bilmek için mutlaka bazı esasları bilmek zorundayız.


1- Hazret-i Pir Efendimiz Müslümandır. Hazret-i Peygamber Efendimize (Sav) ve getirdiği Ahkama aşıktır ve Bendedir. bunları Hazret-i Pir bizzat kendileri ifade buyurmuşlardır.


2- Hazret-i Mevlana Asla İslamiyetin dışına çıkmamıştır. Babası Sultan-ül Ulema Bahaeddin Veled Hazretlerinden , Seyyid Burhaneddin Hazretlerinden ve Şems-i Tebrizi Hazretlerinden Zahiri ve Batini ilimleri tahsil etmiştir. seyr-ü Sülukunu da tamamlayarak büyük bir alim ve evliya olmuştur.


3- Hazret-i Pir Efendimiz Mevlevilik Tarikinin piri ve Müslümanların sevgilisidir Mürşididir. Hazret-i Pir asla Darvinist , Hümanist ve Mistik değildir. Mistisizm, Darvinizm ve Hümanizm adlı Felsefe akımlarıyla hiçbir alakası yoktur. Mistik ,Hümanist ile Darvinist iddiaları Hazret-i Pir Efendimize batıdan söylenmiştir. veya da sözüm ona aydınlar batıdan bu yakıştırmaları alıp benimsemişler ve Hazret-i Pir Efendimiz için söylemişlerdir. Avrupa kendi değerlerine sahip çıkarken biz müslümanların kendi yüce değerlerimize sahip çıkmamamız düşündürücüdür.


Hazret-i Pir Efendimiz Mecalis-i Seba , Mesnevi-i Şerif , Divan-ı Kebir , Mektubat ve Fihi Ma Fih Adlı eserlerinde ilminin kudretinide gören gözlere duyan kulaklara anlatmıştır. Atomdan , Mikroptan ,serumdan ,Atom Çekirdeklerinin dönüşünden vs daha birçok ilmi konudan bahsetmiştir. zaten Yaman Dede Ünvanını alan Abdülkadir Keçeoğlu Aslen Hristiyanken Müslüman olmuştur. kendisinin ifadesi ile" Hazret-i Pir Nice Hakikatleri anlatmış daha nice Müslüman olmayayım daha nice İslamlığımı haykırmayayım " Buyurmuştur İslam oluş sebebide Mesnevi-i Şerif Derslerini Ahmet Remzi Akyürek Hazretlerinden okurken yukarda saydığım gerçekleri madde madde gördüğünü söyler bunları da sıralar ( İki Mevlevi Remzi Dede , Yaman Dede / Muhsin ilyas Subaşı )


Hazret-i Mevlana Efendimizin Eserlerini Avrupalılar okuyorlar Müslümanlıkla Şereflenenler çıkıyor içlerinden. bunlardan Psikolog olanlar Matematikçi olanlar Edebiyatçılar ve Öğretim üyeleri bile var Hatta bazı psikiyatristler Mesnevi Şerif ile Hasta Tedavi ettiklerini söylüyorlar. Hazret-i Pir Efendimizin Adına Avrupa da kurulmuş kürsüler ve Kurumlar var. Hazret-i Pir Efendimizin eserlerinin hepsini okumalıyız okutmalyız. bu önemlidir. aslında Hazret-i Mevlana Efendimize dönmekde Aslımıza dönmektir. Medeniyetimizi öğrenmenin ve sevmenin başlıklarından biridir.


Cenab-ı Hak tan Hazret-i Pir Efendimizin Himmet , Şefkat , Şefaat ve işaretlerinden Mahrum olmamamızı dilerken bu siteyi kuran yaşatan Site Yöneticilerine saygıdeğer yazarlarımıza ve bu siteyi seven canlara teşekkürü bir borç bilirim.Çelebi Hüsammeddin Efendimizi, Ateşbaz-ı Veli Efendimizi ,Şems-i Tebrizi Efendimizi ,Ulu Arif Çelebi Efendimizi ve diğer Mevlevi yolunun büyüklerini de unutmamak lazımdır Allah cc Hazretleri Hepsinden Razı olsun Aşk Padişahına selam olsun Aşk ile edep ile Hu diyelim Hu Hu Hu Huuuuuuuuuuuuu Huuuuuuuu Hu Hu Hu Huuuuuuuu

Gönderilme Tarihi : 13.12.2006 00:00
Gönderen : kübra
çok teşekkür ederim. ödevim için çok yardımcı oldu.
Gönderilme Tarihi : 12.12.2006 11:24
Gönderen : SÜLEYMAN ÜNAL
97 Selçuk Eğt. Tarih mezunuyum. Siteyi görünce eski ve çok aşina bir dostu görür gibi oldum.Halis niyetleriniz hayırlara vesile olsun. Teşekkürler.
Gönderilme Tarihi : 11.12.2006 23:43
Gönderen : Mustafa ABDULLAH ÇORBACI
Selam ve Dua ile... Acizane dilimizin döndüğü kadar anlatıp dururuz mesneviyi hazreti piiri, bu yola baş koymuş bi bende olarak. Bir gazetede gördüm sitenin adını ve hemen geçtim pc nin başına. Ne güzel bir çalışma. RABBim raazı olsun vesile olanlardan,bu haale getirenlerden.Tebrikler ve teşekkkürler...
Gönderilme Tarihi : 11.12.2006 17:12
Gönderen : Arif Mankan
Esselamünaleyküm ya Huuuu. Eleştirmeye değil kapıda toz olmayada cüret edemeyiz, Dualarınızı eksik etmeyiz. hakka yakın olunuz. Ellerinizden öperiz.
Gönderilme Tarihi : 11.12.2006 15:59
Gönderen : Kadir Dirican

Gelibolu Mevlevihanesi Şeb-i Arus Gösterileri (2005 yılı) Mevlana 800 Yaşında (Gelibolu mevlevihanesinin Tanıtımı) http://www.sadillikoyu.com/Mevlevihane_index.htm


 

Gönderilme Tarihi : 11.12.2006 09:37
Gönderen : fatih Çol
Böyle bi site yaptığınız için Rabbim sizden razı olsun...
Gönderilme Tarihi : 10.12.2006 21:21
Gönderen : ALİ CAN
ALLAH(c.c.)'dan DİLEĞİM BİR TAKIM SONU HAYIR OLMAYAN GÖRÜŞLERLE İLGİLENEN ÖZELLİKLE ÜNİVERSİTEDE OKUYAN GENÇLERİMİZİN BUNLARDAN VAZGEÇİP İLAHİ AŞK YOLUNDA ZAMANLARINI GEÇİRMELERİDİR.ÇÜNKÜ YAŞADIĞIMIZ AHİR ZAMANDA İSLAMİYET ADINA BİRŞEYLER YAPMAK İSTEYEN AZİZ İNSANLARI GÖRMEZDEN GELİP BOŞ DÜŞÜNCELERLE GENÇLİĞİMİZİN SONU HAYIR OLMAYACAKTIR.ALLAH TEALA TÜM MÜSLÜMANLARIN YOLUNU AÇIK ETSİN HEPSİNDEN RAZI OLSUN.
Gönderilme Tarihi : 10.12.2006 18:24
Gönderen : isimsiz
Aşkın tarifini yazmakla bitmez Leyla Mecnun olmayan faniden geçmez Faniden geçmeyen öze giremez Yardım eyla Mevlan sana varalım Hanife CEYLAN ın kitabından alınmıştır.
Gönderilme Tarihi : 10.12.2006 11:42
Gönderen : Hicistan
Icinde bulundugumuz asrin imkanlarindan faydalanmak ve daha cok Dost'a ve Gonul insanina ulasmak acisindan emek sarfedilip hazirlanan boyle guzel bir web sitesinin Cemiyetimizin bilgilendirilmesi ve gelistirilmesi gayesine hizmet edilmesi acisindan cok muhim bir calisma olduguna hic suphesiz katiliyoruz. Destegimiz her daim sizinledir.Web sitesinin hazirlanmasi ve yayinlanmasinda emegi gecen butun nefeslere bu vesile ile minnettarligimizi yazmadan edemeyecegiz. Allah hepinizden razi olsun. www.hicistan.com
Gönderilme Tarihi : 09.12.2006 17:51
Gönderen : M.Turan EREN
Yüzünüz güllerden gül kalbiniz aşkların en güzeli dolmasi ile,Allahın selamı bereketi üzerinizde olsun. Allaha şükürler olsun ki benim yürüdüğüm topraklarada bir gönül adamı yürümüş ve onun erdemliğine tanıklık etmiş taşların bile nefes aldığı memlekette yaşadığa
Gönderilme Tarihi : 08.12.2006 23:36
Gönderen : Bostan

Olduğum gibi kim görebilir beni ?
Ne rengim var benim ne nişanım,
Benim de bildiğim sırlar var diyeceksin ama,
Hem o sırlarım ben,
Hem o sırları saklayanım.

Bu gönül ne vakit durulacak, bilmem.
Ama şu anda hiç kımıldamadan duran da benim,
yürüyüp giden de ben.

Ben bir denizim,
kendi varlığı içinde taşan,
uçsuz bucaksız,
Alabildiğine geniş,
kıyısız , hür bir deniz.

ıki dünyada da yok oldu gitti bende,
Artık ne bu dünyadan sorsunlar beni,
ne o dünyadan.

Sen bizim tıpkımızsın , dedim, ey can !
“Amma yaptın,” dedi,
“O da ne demek?”
“şu gördüklerin hep ben’im”
Yoksa , dedim sen “O” musun ?
“Hey kendine gel, sus !” dedi,
“Benim ne olduğum dile gelmez.”
Öyleyse, dedim, işte sana dilsiz, dudaksız konuşan biri,
Yoklukta ayaksız yürümedeyim, gökteki ay gibi,
ışte sana elsiz ayaksız durmadan koşan biri.
“Böyle koşup durmak, dedi bir ses, senin nene gerek ”
“Bak bana , apaçık ortadayım da gene gizliyim.”
“Sen beni gör asıl , beni!”

Eşi bulunmaz bir gizli maden olmuşum;
Eşi bulunmaz bir deniz olmuşum ben,
Tebriz’li şemsi gördüm göreli.


Mevlana

Gönderilme Tarihi : 08.12.2006 16:16
Gönderen : Hamiyet
galata mevlevihanesi sema törenlerinin 25 bin lira karşılığında olması bu törenlerin sadece gösteri niteliğinde olduğunu ticari bir faailiyet oldunu öğrendiğimde mevlevilikle insanlar arasınada maddiyatın girmesinin ne kadar düşündürücü olduğunu ibretle ve hayretle gördüm.
Gönderilme Tarihi : 08.12.2006 14:52
Sonuçlar : [ 1 ] - [ 2 ] - [ 3 ] - [ 4 ] - [ 5 ] - [ 6 ] - [ 7 ] - [ 8 ] - [ 9 ] - [ 10 ] - [ 11 ] - [ 12 ] - [ 13 ] - [ 14 ] - [ 15 ] - [ 16 ] - [ 17 ] - [ 18 ] - [ 19 ] - [ 20 ] - [ 21 ] - [ 22 ] - [ 23 ] - [ 24 ] - [ 25 ] - [ 26 ] - [ 27 ] - [ 28 ] - [ 29 ] - [ 30 ] - [ 31 ] - [ 32 ] - [ 33 ] - [ 34 ] - [ 35 ] - [ 36 ] - [ 37 ] - [ 38 ] - [ 39 ] - [ 40 ] - [ 41 ] - [ 42 ] - [ 43 ] - [ 44 ] - [ 45 ] - [ 46 ] - [ 47 ] - [ 48 ] - [ 49 ] - [ 50 ] - [ 51 ] - [ 52 ] - [ 53 ] - [ 54 ] - [ 55 ] - [ 56 ] - [ 57 ] - [ 58 ] - [ 59 ] - [ 60 ] - [ 61 ] - [ 62 ] - [ 63 ] - [ 64 ] - [ 65 ] - [ 66 ] - [ 67 ]
DÖŞEMENİN ALTINDAN KONUŞMAK
M. Faik Özdengül
Ölümsüzlük ağacı nedir?
İsmail Güleç
Mücâhidîn-i Mevleviyye Alayı
Yakup Şafak
MEVLANA'NIN ADALET FELSEFESİ
Misafir Yazar
Tasavvuf Hakkında...
Mahmut Erol Kılıç
Tasavvuf Vaktidir
Cuma Mektupları
SEYYİD-İ SIRDAN
Muhsin İlyas Subaşı
Tarikatın Ne Olduğunu Biliyor Muyuz?
Editör'ün Seçimi
Mevlevî
Mehmet Demirci
MEVLÂNÂ’NIN MESNEVİDEKİ AMACI
Nuri Şimşekler
MESNEVÎ'DE OLGUN İNSAN
Adnan K.İsmailoğlu
Hz. Mevlânâ’dan Nasîhatler
A.Selâhaddin Çelebi
SEMA ADABI
Ö. Tugrul İnançer
SABIRDAKİ ESRARLI GÜZELLİK
H. Nur Artıran
Mesnevi Dersleri Aramak
M. Sait Karaçorlu
Er-Rahman Er Rahim
Cemalnur Sargut
Din Yolu Hikmet Yoludur
Emin Işık
Semâ'daki Sırlar
Sezai Küçük
HZ. PEYGAMBER’İN DAVRANIŞLARI
İsmail Yakıt
Mevlevî Hatıraları
Tarihten Bir Yaprak

Asitâne Mevlevi Kültür Dergisi

Anasayfa | Hakkımızda | Site Haritası | İletişim | E-mail
Semazen.net'in resmi web sitesidir.
Web sitemizin dışında farklı sitelere yönlendiren linklerin içeriklerinden Semazen.net sorumlu tutulamaz.
Copyright © 2005, Tüm Hakları Saklıdır.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.0335 sn.
Programlama: CMBilişim Teknolojileri Görsel Tasarım: Capitol Medya