7 Kapı 7 Şifre (Mevlana Celaleddin Rumi)

7 Kapı 7 Şifre (Mevlana Celaleddin Rumi)

7 Kapı 7 Şifre (Mevlana Celaleddin Rumi) – Eyüp Yıldırım

Pırıltı Kitapları

 

Tanıtım yazısı

Babası Yusuf’a karne hediyesi olarak bir tablet verir. Ama bir şartı vardır; bilgisayar girişindeki bulmacayı çözmek. Ne olmuş yani çözüverir değil mi? Yusuf da öyle düşündü ama fena yanıldı.

Bir tuşa bastı her şey değişti. Bilmediği bir yerde buldu kendini. Kapılar, geçitler, şifreler, bilmeceler. Şifreleri çözdü, yedi ayrı kapıdan geçti. Her kapıdan Mevlana’nın başka bir dönemine gitti.

Mevlana ile birlikte dönemin önemli insanlarını, ülkelerini ve olaylarını da öğrendi. Maceralı bir yolculukla zamana şahitlik etti. Bilgiler edindi, eğlendi.

Hz Mevlana hiç bu şekilde ilgi anlatılmamıştı.

Arka kapak yazısı

Merhaba arkadaşlar ben Yusuf.

Her şey babamın hediye ettiği tabletle başladı. Açılışta bir bulmaca çözecektim sözde ama karşıma neler çıktı neler. Açılması gereken kapılar, çözülmesi gereken bulmacalar, şifreler, gizli geçitler, daha neler neler…

Her kapı ile Mevlana’nın hayatının başka bir bölümüne girdim. Hem onu, hem çevresini, hem de o zamanki yaşamı tanıdım. Maceradan maceraya koştum.

Siz de benimle bu maceraya katılmak ister misiniz? Birlikte gizemli bir yolculuğa çıkmaya ne dersiniz? Geçitlerden geçip, bilmeceleri çözüp Mevlana’nın hayatına yedi değişik kapıdan geçerek tanıklık etmeye var mısınız?

https://www.erkamyayinlari.com/urun/7-kapi-7-sifre-mevlana-celaleddin-rumi