İHANET BORAZANCILARI

A+
A-

İHANET BORAZANCILARI

Suç işlemek, kötülük yapmak, düşmanla bir olup ihanet etmek için bir araya gelen bir gurup münasebetiyle bazı borazancılar, durumdan vazife çıkarıp bize bir araya gelmeyin diyorlar.

Neymiş o örgütün adı cemaatmiş ve cemaatler de tehlikeliymiş. Cemaat mensupları akıllarını kiraya verir ve birer robota dönüşürmüş. Çocuklar bile güler buna.

Kendilerine ordu ve asker diyen ve ikide bir darbe yapıp suç işleyenler var, bu yüzden ordu ve ordu mensubu olmak tehlikeli deyip asker ve ordu kurmaktan vazgeçilir mi? Yoksa ıslah mı edilir?

Polis teşkilatının, maliyenin, adliyenin, üniversitelerin neredeyse büyük bir çoğunluğu örgüt üyesi olmuş ve suça iştirak etmiş. Ne yapalım örgüt mensupları polis gibi göründü diye kurumları lağv mı edelim? Üniversitelere mensubiyet iptal mi edilsin?

Bazı kalpazanlar sahte para imal edip kullandı diye para tehlikeli iptal edilsin, kullanılmasın diyeni gördünüz mü? Sahte altından dolayı kuyumcular çarşısının kapatıldığını kim duymuş?

Bu borazancıların iyi niyetli olmaları mümkün mü?

Hem aklı öne çıkarıp hem de akılsızca laflar edenler, kimlerin adına konuşuyorlar sizce?

Aklın sınırı vardır. Akleden kalp tanımı Kur’anda neyi anlatır? Aklı vahye bağlamak gerektiğini değil mi? Hz Pir, aklı Mustafa sav in önünde kurban et derken aklın sınırını belirlemiş olmuyor mu? Akıl kişiyi Allah’a ve Rasülü’ne götürmek için vardır. Sınırı oraya kadardır. Bir sürü müşrik ve kafir Allah!ın ve Rasülü’nün emir ve nehiylerini inkar ederken zaman ve akla uygun değil aracını kullanmıyorlar mı? Vahye uymayan vehme akıl denir mi?

Bu borazanlar ve onların akıl hocaları eğer bugün istedikleri kargaşayı oluşturamadılarsa bu kökü sağlam geleneklere dayalı, ehli sünnet cemaatlerden dolayıdır. Kur’ana ve sünnete bağlı birliktelikler, bu toprakların ana omurgasıdır. Eğer geleneği olan sağlam cemaatler olmasaydı toplum çoktan savrulur giderdi. Yıllardır laiklik adına dinsizliğin pompalandığı bu ülkede eğer hala Mümin ve Muvahhid kaldıysa, bu yönü Hakka doğru olan alimlerin şemsiyesi altında bir araya gelmek sureti iledir.

Sarı Saltuklar, Yeseviler, Şah-ı Nakşibentler, Geylaniler , Mevlana Celaleddin Rumiler, ve geçmişten bugüne cümle Alperen ve Arifler tehlikeli öyle mi?

Hem Allah ve Rasülü bize bir araya gelin diyecek, cemaatle kılınan namaz tek başına kılınandan yirmi yedi kat daha sevap olacak, iki kişi bir kişiden, üç kişi iki, kişiden daha hayırlı denecek, Ali İmran 103’te Allah cc “Hep birlikte Allah’ın ipine (İslâm’a) sımsıkı yapışın; parçalanmayın; ayrılmayın. Allah’ın size olan nimetini hatırlayın” buyuracak ve biz bunlara rağmen bir araya gelmek tehlikeli, cemaatler tehlikeli diyen şeytan yardakçılarına mı uyacağız?

Avucunuzu yalarsınız. Sizin gibileri çok gördük.

Eğer iyi niyetli olsaydınız, sahte şeyhlere dikkat edelim derdiniz. Bize önderlik edenleri Kur’an ve sünnetle tartalım derdiniz. Kurnazca ve şeytani yöntemlerle ana omurgaya saldırmazdınız. Kötü niyetlisiniz ve siz de ihanet içindesiniz. Düşman, bizdenmiş gibi görünen ihanet çetelerini kullanarak bize ait kavramların içini boşaltmaya çalışıyor. Biz bu oyuna gelmeyeceğiz ve buna çanak tutanları da dikkatle takip edeceğiz.

Son söz Peygamber sav sözü olsun:

Şeytan insanın kurdudur. Sürüden ayrılan koyunu kurt kaptığı gibi, şeytan da cemaatten ayrılanı kapar. Sakın cemaatten ayrılmayın!) [Tirmizi]

(Cemaatten bir karış ayrılan, İslam halkasını boynundan çıkarmış olur.) [Ebu Davud]

 

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
Eyl 3, 2020 00:08
Ağu 26, 2020 16:49
Ağu 12, 2020 14:41
Tem 8, 2020 23:03
Haz 12, 2020 11:56
Nis 23, 2020 00:50
Nis 7, 2020 02:09
Mar 17, 2020 19:18
Şub 21, 2020 22:04
Şub 12, 2020 23:31
Şub 4, 2020 17:17
Oca 28, 2020 09:51
Oca 15, 2020 00:15