“Mesnevî Okumaları” Yeni Dönem Başlıyor.

A+
A-

Türkiye Yazarlar Birliği’nin önemli ve sürekli faaliyetlerinden biri olan “Mesnevî Okumaları”, 9 Ekim 2023 Pazartesi günü 18.30’da TYB Mehmed Âkif Divanında yüz yüze başlayacak.

Dr. Halil İbrahim Sarıoğlu’nun yeni dönem açılış dersini vereceği yüz yüze okumalar ayrıca Türkiye Yazarlar Birliği’nin Youtube kanalından da yayınlanacak.

İlahiyat, dil tarih ve edebiyat fakültelerinin seçkin hocaları olan Dr. Halil İbrahim Sarıoğlu, Prof. Dr. Adnan Karaismailoğlu, Prof. Dr. Zülfikar Güngör, Doç. Dr. Yakup Şafak, Dr. Öğretim Üyesi Ebubekir Sıddık Şahin ve Dr. Öğretim Üyesi Fahrettin Coşguner dönüşümlü olarak Mesnevî okumalarına devam edecekler.

Orijinal metninden okunup, tercüme edilerek açıklanan Mesnevî okumaları her pazartesi  günü TYB Mehmed Âkif Divanı’nda  yüz yüze devam edecek.

Katılımın serbest olduğu programa herkesi davet eden TYB Genel Başkanı Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan, “2000 yılında başlattığımız Mesnevî okumaları, 18 yıl sürdükten sonra, 24 Nisan 2017’de Ankara Palas’ta düzenlenen kapanış töreniyle tamamlanmıştı. Katılımcılar tarafından büyük ilgi gören Mesnevî okumalarını TYB’nin kuruluşunun 40. yılı dolayısıyla yeniden başlattık.” dedi.

Türkiye Yazarlar Birliği Mehmed Âkif Divanı
Sümer 1 Caddesi 11 / 9 Kızılay/Ankara

https://www.youtube.com/@TYB1978/streams