Mevlana Araştırmaları Enstitüsü’nde Görev Değişimi

A+
A-

Selçuk Üniversitesi Mevlana Araştırmaları Enstitüsü’nde üç yıldır müdürlük görevini sürdüren Prof. Dr. Mithat ESER görevi Dr. Öğr. Üyesi Sami BAYRAKCI’ya devretti.

Görev yaptığı süre boyunca Prof. Dr. Mithat ESER’in yardımcılığını üstlenen Dr. Öğr. Üyesi Olcay KOCATÜRK ve yeni müdür yardımcıları Dr. Öğr. Üyesi Furkan ÇAKIR ve Dr. Öğr. Üyesi Abdullah UÇAR da devir teslim töreninde bulundular.

Bayrakcı, 24.10.2023 tarihinde gerçekleştirilen devir teslim töreninde bir önceki yönetime yaptıkları hizmetler ve enstitü için ürettikleri değerden ötürü teşekkür ederek plaket takdim etti.

Selçuk Üniversitesi’nin marka değeri olan bu kurumda görev almaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Bayrakcı, yeni bir yönetimle Mevlana Araştırmaları Enstitüsü gibi şehre, kampüse ve her şeyden öte gönül coğrafyamıza hizmet etme imkânını uhdesinde barındıran bir kurumda idareci olma imkânını kendisine sağlayan Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin AKSOY’a teşekkürlerini iletti.

Enstitüde yürütülen hizmetleri geliştirerek ve genişleterek çalışmalarına devam etme arzusunda olduklarını belirten Bayrakcı: “Enstitü müdür yardımcılığı görevine atanan kıymetli hocalarımızı da tebrik ediyor ve yol arkadaşlıkları için kendilerine teşekkür ediyorum. Hz. Mevlâna’ya, temsil ettiği davaya ve onun şahsında üniversitemize, şehrimize, ülkemize ve insanlığa değer üretmenin, hizmet etmenin onurunu yaşıyoruz.” dedi.