Safi Arpaguş, İstanbul İl Müftülüğüne atandı.

A+
A-

Mevlevîlik’te Manevî Eğitim ve Minhâcü’l-Fukarâ gibi bizler için çok  önemli eserleri yayınlayan ve Sitemize önemli katkıları ve duaları olan Hocamız Prof. Dr. Safi Arpaguş, İstanbul İl Müftülüğü görevine atandı.

İstanbul İl Müftülüğü görevine atanan hocamız Safi Arpaguş’ı tebrik eder, yeni görevinde başarılar diliyoruz. Allah muvaffakiyetler nasip etsin. Ülkemize, milletimize hayırlı olsun.

Hocamız Prof. Dr. Safi Arpaguş, 1967 yılında Amasya-Gümüşhacıköy’de doğdu. 1985 yılında Gümüşhacıköy İmam-Hatip Lisesi’nden, 19120 yılında da M.Ü. İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. 1992 yılında M.Ü. İlahiyat Fakültesi Tasavvuf Anabilim dalında araştırma görevlisi oldu. 1994 yılında “Aziz Mahmud Hüdâyî’nin Nasâyıh ve Mevâiz İsimli Eseri” adlı çalışmasıyla yüksek lisansını; 2001 yılında “Mevlânâ’nın Dîni Anlatım Metodu” isimli tez ile de doktorasını tamamladı. 2002-2003 yılları arasında İngiltere’de, 2010 yılında Suriye’de bulundu. 2008 yılında Doçent, 2014 yılında Profesör oldu.

Yayınlanmış çalışmalarından bazıları şu şekildedir: Mevlânâ ve İslâm, -Algı ve Anlatım-; Mevlevîlik’te Manevî Eğitim; Aziz Mahmud Hüdâyi, Sohbetler; Ahmed Avni Konuk, Mesnevî-i Şerif Şerhi, -Heyet-, I-XIII; İsmail Rüsûhî Ankaravî, Minhâcü’l-Fukarâ.