ŞEFİK CAN DEDEMİZ YÂD EDİLDİ.

A+
A-

ŞEFİK CAN DEDEMİZ 19. SENE-İ DEVRİYESİ VESİLESİYLE KONYA’DA YÂD EDİLDİ

Çok Sevgili Gönül Dostlarımız,

Bizleri bu âlemde nice hikmet ve güzellik içre birbirimize kavuşturan; zâhir ve bâtın yakîn kılan Cenâb-ı Rabbimize sonsuz hamd-ü senâlar ile sizleri selâmlıyoruz.

Aziz ve bereketli ömrü boyunca her zerreye akseden Muhammedî ahlâkı, nâmütenâhi tevazu ve mahviyet hâli ve tasavvurların fevkindeki letâfet-i ruhâniyyesi ile bizlere yüzlerce kurtuluş, yüzlerce hayranlık bahşeyleyen Hakk âşığı, Sertarik Mesnevihân Şefik Can Dedemiz, 19. Sene-i Devriyesi vesilesiyle Konya’mızda, âdeta cennet bahçelerinden bir bahçe gibi olan kabr-i şerifi başında yâd edildi.

Şefik Can Uluslararası Mevlânâ Eğitim ve Kültür Vakfı’mız tarafından organize edilen mütevâzı duâ günümüz, 22 Haziran 2024 Cumartesi günü öğle namazına müteakip, Üçler Hâmuşânı’nda, Kubbe-i Hadrâ’nın mukaddes eşiğinde Kur’ân-ı Kerim tilaveti, duâ ve niyâzlar ile; minnet, hürmet ve vefâ duygularıyla iç içe geçti.

Bir asra yakın kutlu ömrünü tüm insanlığa hizmet aşkı içinde, hiç dinmeyen bir çalışma azmiyle geçiren Şefik Can Dedemiz, 23 Ocak 2005 tarihinde vuslat-ı rahmana ermişti. Bir 22 Haziran günü ise bu dünyaya doğmuştu. Her iki kutlu doğumunda naçiz duâlarımız içre cem olduğu bu özel anma gününe yurt içinden ve yurt dışından Almanya, Fransa ve İsviçre’den teşrif eden cümle gönül dostlarımıza en kalbî teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Yaşamı boyunca daima, içten bir yakarışla, arkasından bir Fâtiha okumasını niyâz eden Şefik Can Dedemizi bir kez daha rahmet, minnet, hürmet ve özlemle anıyor, aziz ruhâniyetlerine gökyüzünden yağmur gibi Fâtihalar yağmasını diliyoruz.